Ciężka przeprawa

• autor: GW1947, 2013-04-17 21:42

Dopiero po serii rzutów karnych udało się uzyskać awans do finału Pucharu Polski Podokręgu Wieliczka. Górnik nadawał rytm gry przez całe 90 minut, ale stan murawy w Podłężu pozostawiał wiele do życzenia i wieliczanie mieli ogromne problemy z przeprowadzaniem składnych akcji. Czytaj więcej (...)

Piłkarz Podłęże - Górnik Wieliczka 0-0 (karne 2:3)

Widzów: 50

Piłkarz: Wojciech Malarz - Piotr Woźny, Tomasz Latosiński, Arkadiusz Rynduch, Paweł Ciastoń - Michał Olsza (90' Tymoteusz Chmiel), Patryk Stós, Grzegorz Pilch, Kamil Dudzik, Rafał Czeliński  - Kamil Małek (75' Kamil Małek)

GÓRNIK: Sekuła - Ł.Domoń, Potańczyk, Dziedzic, Bilski - T.Grzesiak, Kurpiel, Kuźma, Nędza - Gabryś, Rudzik
Ponadto grali: Homoncik, Winiarski, Ślęczka, Kawaler

Trener Piotr Klimczyk dał odpocząć kilku zawodnikom, więc w składzie pojawiło się sporo zmian w porównaniu do ostatniego meczu ligowego.

W pierwszej połowie Górnik długo utrzymywał się przy piłce, jednak brakowało efektów w postaci groźnych sytuacji, których było jak na lekarstwo. Kilka stałych fragmentów i dośrodkowań, jednak piłka zazwyczaj padała łupem obrońców Piłkarza lub ich golkipera Macieja Malarza. Co ciekawe zawodnicy z Podłęża mieli dwie klarowne sytuacje do strzelenia bramki. Najpierw pomylił się Potańczyk i przed szansą stanął Małek, a chwilę później po dość przypadkowej akcji zespołowej groźnie uderzał Dudzik.

Druga odsłona to już totalna dominacja Górnika. Podłężanie ograniczali się jedynie do jednoosobwych wypadów za własną połowę bo najzwyczajniej w świecie brakowało im już sił. Warto odnotować tu okazje Nędzy, Kawalera, Gabrysia i Ślęczki. Szczególnie ten ostatni może mówić o sporym pechu, ponieważ na 5 minut przed końcem spotkania po dośrodkowaniu Winiarskiego główkował w słupek. Przed końcowym gwizdkiem Górnik rozpaczliwie próbował zdobyć zwycięską bramkę, jednak ta sztuka się nie udała i konkurs rzutów karnych stał się faktem.

Karne:
1 seria: Czeliński 1-0 (P) / Kurpiel (G) - obronił Malarz
2 seria: Stós (P) 2-0 / Dziedzic (G) - obronił Malarz
3 seria: Dudzik (P) - nad bramką / Kawaler (G) 2-1
4 seria: Woźny (P) - nad bramką / Ślęczka (G) 2-2
5 seria: Siwek (P) - obronił Sekuła / Nędza (G) 2-3

W finale PP Podokręgu Wieliczka Górnik Wieliczka zmierzy się z A-klasową Gdovią Gdów.

autor: ~anonim 2013-04-18 07:31:25

avatar Wymęczone ale coż...rezerwą Górnik wyszedł. Brawo i tak !!

autor: ~anonim 2013-04-18 08:48:17

avatar Brawo Robert Ślęczka, bardzo dobry występ naszego juniora. Zabrakło szczęścia gdy po jego strzale piłka wylądowała w 85 min na słupku. W dodatku osiemnastolatek pewnie wykorzystał rzut karny. Brawo