Niesamowity mecz w Piaskach Wielkich

• autor: GW1947, 2013-05-08 21:00

W środowym meczu 18.kolejki IV ligi małopolskiej rewelacyjnie spisujący się wiosną Górnik Wieliczka wygrał aż 5-3 w Piaskach Wielkich z Orłem. Co ciekawe cztery gole dla podopiecznych Piotra Klimczyka strzelił Paweł Grzesiak ,a jedno trafienie dołożył Dawid Skiba. Czytaj więcej (...)

Orzeł Piaski Wielkie - Górnik Wieliczka 3-5 (2-2)

0-1 Paweł Grzesiak 8

1-1 Tomasz Czyżowski 11

1-2 Dawid Skiba 18

2-2 Sławomir Zygmunt 37

3-2 Tomasz Czyżowski 53

3-3 Paweł Grzesiak 72

3-4 Paweł Grzesiak 84

3-5 Paweł Grzesiak 90+2

Sędziowali: Grzegorz Przybylski - Mariusz Ocieczek, Janusz Krupnik. Żółte kartki: Mróz - Bilski, Ł. Domoń. Widzów 140.

ORZEŁ: Szymacha - Kubera, Radwański, Zygmunt, Płoskonka (87 Boroń) - Adamczyk (79 Chachlowski), Mróz, Petho, Czyżowski - Gołoś, Sieradzki.

GÓRNIK: Wałach (46 Sekuła) - Ł. Domoń, Potańczyk, Dziedzic, Bilski - Rudzik, Mielec, Kuźma, Nędza (71 Guzik) - P. Grzesiak (90+3 Ptak), Skiba (79 Winiarski).

To był pokaz radosnego futbolu, szczególnie w wykonaniu eksperymentalnych ustawień obu defensyw. W gorszej sytuacji byli piaszczanie, bowiem nie mogli zagrać obaj etatowi stoperzy - Jacek Załęga (czerwona kartka) i Marcin Ciepły (pauza za żółte kartki).

Górnik od początku wysoko zaatakował i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 8 minucie Nędza uruchomił Grzesiaka, a ten poradził sobie z Zygmuntem i w sytuacji jeden pokonał niezbyt pewnie interweniującego Szymachę. Orzeł odpowiedział identyczną sytuacją; w tym przypadku po zagraniu Płoskonki pojedynek biegowy wygrał z Potańczykiem szybki Czyżowski.

W 18 minucie z rogu dośrodkował Nędza, futbolowką strącił Grzesiak, a Skiba głową nie dał szans golkiperowi z Piasków. Gospodarze znów odpowiedzieli w podobnych okolicznościach; z rzutu rożnego centrował Petho, a Zygmunt głową pokonał Wałacha wypożyczonego z... Orła.

Po przerwie Orzeł powinien szybko załatwić sprawę. Najpierw wyrównał Czyżowski po fatalnym kiksie Potańczyka; pomocnik miejscowych w sytuacji jeden na jeden trafił wprawdzie w słupek, ale przy dobitce już się nie pomylił. W kolejnych minutach okazje zaprzepaścili Czyżowski i Adamczyk, co się srodze zemściło. W roli kata  wystąpił Paweł Grzesiak, który w końcówce trzy razy umieszczał piłkę w siatce. Szczególnie mógł się podobać gol na 3-4 - po prostopadłym zagraniu Mielca napastnik Górnika znalazł się sam przed Szymachą.

Będę bardzo szczęśliwy, gdy zdobędziemy jeden punkt - mówił przed meczem szkoleniowiec z Wieliczki, Piotr Klimczyk. Po końcowym gwizdku nie krył zadowolenia, ale miał ku temu podstawy - strzelenie czołowej drużynie - i to na jej boisku - pięciu goli musi budzić uznanie .

Andrzej Godny

Źródło: www.sportowetempo.pl / własne

autor: ~anonim 2013-05-08 21:44:01

avatar Górnik jak huragan :) BRAWO !!! co ten Grzesiak wyprawia?:D oby tak dalej !!!

autor: ~gość 2013-05-08 21:54:49

avatar niezły snajper, gdzie on się uchował

autor: ~gość 2013-05-08 22:34:39

avatar Mają chłopaki charakter, a trener rękę do zmian.

autor: ~anonim 2013-05-09 10:41:46

avatar glupio stracone bramki, ale najwazniejsze ze 3 punkty pojechaly do wieliczki!

autor: ~anonim 2013-05-09 20:44:19

avatar Duże wyrazy uznania Górnik :) Miło oglądać wasze mecze, waszą gre do przodu. Duże postępy zrobili zawodnicy w porównaniu z latami ubiegłymi. Najbardziej podoba się nam kibicą wasze nowe ustawienie do przodu. Trzymamy kciuki

autor: ~gość 2013-05-09 21:08:49

avatar Paweł Grzesiak - najlepszy strzelec, rewelacyjny transfer, gratulacje:D

autor: ~wlck 2013-05-09 22:37:13

avatar Paweł grzesiak strzela jak na zawołanie, ale tak naprawdę wszystkie transfery EXTRA. Potańczyk duży błąd przy bramcę ale gra pewnie, Sekuła dobry golkiper, Mielec i Kuźma to dobra para rozgrywających. Szkoda kontuzjowanego tomka grzesiaka bo mial swobode dryblingu. Jednak cała drużyna na duży PLUS - brawo oby tak dalej.

autor: ~anonim 2013-05-09 23:21:46

avatar PAWEŁ GRZESIAK GONI LIDERÓW solaoswiecim.futbolowo.pl

autor: ~anonim 2013-05-09 23:51:59

avatar tylko że liderzy soły mają na koncie po 20 spotkań, zobacz jaki dorobek mają ci z 6 meczami

autor: ~anonim 2013-05-10 07:42:46

avatar Brawo Paweł, Brawo drużyna , panowie koncentrujemy się już na spotkaniu u siebie z Halniakiem. Przyjdzie dużo ludzi , nie zawiedźmy kibiców - wygrajmy mecz !

autor: ~FAN 2013-05-10 10:29:18

avatar oby Górnik wytrzymał kondycyjnie, bo grał w środe a halniak miał pauze :( BEDZIE DOBRZE !!!