Górniczy wywiad (odcinek 1)

• autor: GW1947, 2013-05-21 22:51

Dla wszystkich odwiedzających stronę www.gornik1947wieliczka.futbolowo.pl mamy miłą niespodziankę. Co tydzień zadamy kilka pytań jednemu z zawodników Górnika Wieliczka. Premierowy odcinek zaczynamy od rozmowy z Wojciechem Potańczykiem. Zapraszamy do lektury. Czytaj więcej (...)

Jak czuje się bohater ostatniego spotkania z Borkiem?

Absolutnie nie czuję się bohaterem. Cieszę się oczywiście, że to ja zdobyłem zwycięską bramkę, jednak cała drużyna przez cały mecz ciężko pracowała na ten końcowy wynik. W naszym zespole panuje świetna atmosfera, wszyscy nawzajem się wspieramy, cieszymy się razem ze zwyciestw, wspólnie staramy się wyciągać wnioski z jakiś niepowodzeń i gorszych zagrań.

Byłeś w tym meczu rezerwowym. Jak z perspektywy ławki , a później boiska wyglądał mecz?

Mecz z Borkiem zdecydowanie był meczem walki , gdzie przez większą część czasu gra toczyła się w środkowym sektorze boiska. Ani my, ani zespół Borku na dłużej nie potrafił zdominować przeciwnika. Na szczęście po końcowym gwizdku, to my mogliśmy cieszyć się z kompletu punktów.

Podczas spotkania było sporo ostrej gry. Górnik przyjechał z takim nastawieniem czy to rywal narzucił taki styl "gry"?

My w każdym meczu staramy się wygrywać, chcemy grać zespołowo, ładnie dla oka, ale myślę, że w sytuacji, w której trzeba zagrać na pograniczu faulu, żaden z nas nawet nie pomyślał ani przez moment o odstawieniu nogi. Wszystko tak się potoczyło, że w niemal każdym kolejnym meczu rundy wiosennej zdobywaliśmy punkty, dlatego teraz jesteśmy już można powiedzieć w „bezpiecznej strefie”. Drużyna Borku nadal walczy o utrzymanie, są w dużo gorszej sytuacji od nas i można się było spodziewać, że właśnie tak będzie wyglądało to spotkanie.

Co powiesz o najbliższym spotkaniu z Sokołem Przytkowice?

Sezon powoli zbliża się do decydującej fazy, po której okaże się kto zostanie w tej lidze, a kto z niej spadnie, bo myślę, że po rundzie jesiennej właśnie to pytanie nurtowało ludzi interesujących się tą ligą. „Pewnych” utrzymania, czy grających o wyższe cele, czyli o awans do III ligi tak naprawdę było przed rundą wiosenną może pięć drużyn, reszta zimę miała dosyć niespokojną. Sokół należy do jednego z tych zespołów, które walczą w każdym meczu o zdobycz punktową, niezbędną do utrzymania, my w środę zrobimy wszystko, żeby komplet punktów został w Wieliczce.
Oczywiście, jak na każde spotkanie wyjdziemy na boisko po to, żeby wygrać, myślę, że bardzo pomogą nam kibice, których przychodzi na każdy kolejny mecz coraz więcej, wspierając nasz zespół. Jednak wszystko jest w naszych nogach i głowach, musimy wyjść na mecz i na każdym metrze boiska dawać z siebie wszystko przez pełne 90 minut.

autor: ~kibic 2013-05-22 08:30:38

avatar super pomysł z tymi wywiadami:) strona się rozkręca :D

autor: ~KuŹmiX 2013-05-23 20:04:24

avatar Potan - Ty to MASZ hahah :D