Górniczy wywiad (odcinek 2)

• autor: GW1947, 2013-06-06 09:03

W dniu dzisiejszym prezentujemy Państwu krótką rozmowę z bramkarzem - Kubą Wałachem, który podczas meczu z Niwą Nowa Wieś doznał groźnej kontuzji i wylądował w szpitalu. Zapraszamy do lektury. Czytaj więcej (...)

Jak wygląda Twoja obecna sytuacja zdrowotna?

Czuję się bardzo dobrze, ale przebywam w szpitalu od wtorku i najprawdopodobniej w czwartek będę miał zabieg. Jeżeli nie pojawią się żadne komplikacje to na początku przyszłego tygodnia wrócę do domu.

Kiedy możemy liczyć na Twój powrót do treningu?

Ciężko mi powiedzieć teraz dokładnie kiedy wrócę do treningów. Na pewno w tej rundzie już nie zagram, ale chciałbym już normalnie od lipca się przygotowywać do nowego sezonu.

Co powiesz o ostatnich wynikach zespołu?

Ostatnie trzy mecze były słabe w naszym wykonaniu szczególnie ten z Jutrzenką. Nie zapominajmy jednak, że ta runda jest bardzo dobra w naszym wykonaniu i cel jaki mamy do zrealizowania czyli utrzymanie się na poziomie IV ligi jest bardzo blisko i drużyna musi się maksymalnie zmobilizować na te ostatnie kolejki i zdobywać punkty.

Po sezonie kończy Ci się wypożyczenie z Orła Piaski Wielkie. Co dalej?

Do 30 czerwca jestem zawodnikiem Górnika, ale chciałbym zostać w Wieliczce na dłużej. To zależy od tego czy kluby się między sobą dogadają i przede wszystkim od tego czy trener będzie mnie widział w składzie. Wszystko powinno być jasne w najbliższych tygodniach.

Jakbyś scharakteryzował w kilku słowach swojego kolegę a zarazem klubowego rywala - Kamila Sekułę?

Z Kamilem bardzo dobrze się dogaduję. Wiadomo na treningach jesteśmy rywalami, ale jest to zdrowa sportowa rywalizacja, a po za boiskiem jesteśmy kolegami.